
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 4.5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 2.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 2.7 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 4.9 mm |
| Max Width | 3.5 mm |
| Min Length | 4.1 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
| Max Thickness | 2.7 mm |
| Min Thickness | 2.3 mm |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67066
Ext.Price$0.67066
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67066 | $0.67066 |
| 10 | $0.55334 | $5.53340 |
| 25 | $0.51286 | $12.82150 |
| 50 | $0.47534 | $23.76700 |
| 100 | $0.44057 | $44.05700 |
| 300 | $0.42265 | $126.79500 |
| 500 | $0.40546 | $202.73000 |
| 1000 | $0.38635 | $386.35000 |
